Domy

Finanse DOMu » Newsy budowlane » Zmiany limitów w Rodzinie na swoim

Zmiany limitów w Rodzinie na swoim

Od początku października obowiązują nowe limity rządowego programu ?Rodzina na swoim?.

W rządowym programie ?Rodzina na swoim?, który oferuje kredyt z dopłatą, obejmujący zakup mieszkania i kupno czy budowanie domu, istnieją ograniczenia dotyczące wysokości ceny metra kwadratowego mieszkania lub domu. Ustawa, która powołała program do życia, określa je tzw. wskaźnikami przeliczeniowymi kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla wybranych województw.

Wskaźniki te są publikowane w odstępach mniej więcej półrocznych. Ostatnio zmienione zostały 1 października br.

I tak w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Kielcach i Olsztynie limity są wyższe, przez co zwiększyła się również liczba dostępnych mieszkań na sprzedaż. Białystok zanotował obniżenie limitów, a w Gdańsku nie zmieniły się one.

Przypominamy, że aby skorzystać z programu ?Rodzina na swoim?, jeżeli planowana jest przez nas budowa domu, powinniśmy wybierać tylko takie projekty domów, które spełniają warunki programu. Zatem mogą to być domy jednorodzinne do 140 m2, wolnostojące lub w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej. Ważne jest, by projekty domów miały przeznaczenie mieszkalne. Kredyt z dopłatą nie obejmie budynków gospodarczych czy usługowych.

Planowane zmiany od przyszłego roku mają objąć programem osoby samotne. Projekty domu przeznaczonego dla singli będą relatywnie mniejsze do jego potrzeb względem kilkuosobowej rodziny.

Written by

Filed under: Newsy budowlane · Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.