Domy

Finanse DOMu » Windykacja długów » Odzyskanie długu w kilku prostych krokach

Odzyskanie długu w kilku prostych krokach

Duża część procesu sprzedażowego odbywa się dziś za pośrednictwem Internetu. Nic więc dziwnego, że firmy szukają również narzędzi umożliwiających im ściąganie należności za wykonaną usługę czy dostarczony towar. Nowością w sieci, która zdecydowanie usprawni proces ściągania długów jest Krajowe Centrum Wierzytelności i oferowana przez nie internetowa giełda długów.

kcw4

Firma czy osoba fizyczna, która traci nadzieję na odzyskanie swoich długów, może go po prostu sprzedać dług innemu podmiotowi, dzięki czemu ma możliwość odzyskania części pieniędzy.

 

Platforma internetowa Krajowego Centrum Wierzytelności umożliwia przedsiębiorcom sprzedanie długów firmom windykacyjnym. Jest więc ona skierowana do firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, którzy stanowią grupę wierzycieli, chcących odzyskać należne im pieniądze, do windykatorów, którzy chcą odkupić dług, a także do samych dłużników, którzy zdecydują czy informacja o ich nierzetelności znajdzie się w sieci.

Wierzyciel rozpoczyna proces, rejestrując bezpłatne konto na serwisie Krajowego Centrum Wierzytelności. Zamieszcza w nim dane o dłużniku, wysokości długu i minimalnej kwocie, za jaką jest w stanie sprzedać dług.

Status zamieszczonej przez wierzyciela informacji jest na początku nieaktywny. Administrator najpierw sprawdza wiarygodność podanej wiadomości, weryfikując załączoną fakturę bądź umowę poświadczającą dług. Następnie przesyła informację do dłużnika, powiadamiając go o złożonej przez wierzyciela ofercie odkupienia długu. Dłużnik ma możliwość pierwokupu długu, dzięki czemu uniknie sytuacji, gdy informacja o jego zadłużeniu znajdzie się w sieci.

W przypadku braku reakcji dłużnika, administrator przekazuje informacje o długu na internetową giełdę wierzytelności. Tam może zostać wyszukana przez firmę windykacyjną, która składa wierzycielowi ofertę odkupienia długu. Po akceptacji, firmy zawierają umowę kupna-sprzedaży, w ramach której wierzyciel odzyskuje znaczną część swoich pieniędzy, a firma windykacyjna staje się właścicielem długu.

Platforma Krajowego Centrum Wierzytelności jest bardzo prosta w obsłudze i wymaga jedynie dostępu do Internetu. Każda ze stron może z dowolnego miejsca obsługiwać dostępne dla niej narzędzia. Co istotne, serwis dostępny jest również w wersji mobilnej na Androida oraz iOS. To zapewni platformie nie tylko popularność, ale przede wszystkim satysfakcję użytkowników.

Ekspert KCW

Written by

Dla małych firm zapłata za usługę czy towar często jest ich „być albo nie być” na rynku. Krajowe Centrum Wierzytelności chroni przedsiębiorstwa przed nierzetelnymi firmami, które nie uregulowały swoich zobowiązań, narażając usługodawców na straty i brak płynności finansowej. Ekspert Krajowego Centrum Wierzytelności chętnie odpowie na pytania dotyczące możliwości odzyskania długu przez drobnych przedsiębiorców czy osób prowadzących działalność gospodarczą. Krajowe Centrum Wierzytelności to nowość na polskim rynku. Jest to platforma internetowa, na której firma czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą będzie mogła zamieścić informacje o długach innej firmy i sprzedać je za określoną kwotę. Proces ściągania czy sprzedaży długu jest prosty, bezpieczny i zgodny z obowiązującym prawem.

Filed under: Windykacja długów

Comments are closed.