Domy

Finanse DOMu » Windykacja długów » Jak sprzedać dług i odzyskać pieniądze?

Jak sprzedać dług i odzyskać pieniądze?

Działająca na zasadzie aukcji internetowej giełda wierzytelności, pozwala wierzycielowi odzyskać najatrakcyjniejszą cenę za dług, którego dopuścił się jego nierzetelny kontrahent. Zautomatyzowanie i usprawnienie procesu sprzedaży długu było tylko kwestią czasu…

Krajowe Centrum Wierzytelności to odpowiedź na oczekiwanie firm lub osób prowadzących działalność gospodarczą, chcących w szybki i bezpieczny sposób sprzedać dług i odzyskać swoje pieniądze. Platforma dostępna będzie nie tylko w sieci, ale również jako aplikacja w mobilnych wersjach na Androida i iOS, dzięki czemu wierzyciel i firmy windykacyjne będą mogły prowadzić transakcje w dowolnym miejscu i czasie.

kcw7

Automatyczny system ściągania długów dostępny na platformie Krajowego Centrum Wierzytelności umożliwia wierzycielom dodawanie informacji o długach względem ich firmy.

Co oferuje Krajowe Centrum Wierzytelności?

Głównym narzędziem Krajowego Centrum Wierzytelności jest internetowa giełda długów. Na niej przedstawione będą aktualne informacje o długach, jakie względem firm, często małych i średnich przedsiębiorców, mają nierzetelni kontrahenci. Firmy windykacyjna, skupujące wierzytelności, w prosty sposób będą mogły zawrzeć umowę kupna-sprzedaży z wierzycielem i odkupić od niego dług. Wierzyciel bez większego zaangażowania, odzyska swoje pieniądze za wykonaną usługę czy sprzedany towar.

Jak to działa krok po kroku?

Automatyczny system ściągania długów dostępny na platformie Krajowego Centrum Wierzytelności umożliwia wierzycielom dodawanie informacji o długach względem ich firmy. Wystarczy, że zarejestrują oni bezpłatne konto i uzupełnią dane o długu, by w ciągu określonego z góry czasu odzyskać swoje pieniądze.

Dług może zostać oddany wierzycielowi na dwa sposoby: albo wykupi go dłużnik, albo firma windykacyjna. Dłużnik zostaje poinformowany przez administratora strony o tym, że jego wierzyciel planuje sprzedać dług. Zanim informacje stanie się publiczna, dłużnik może sam wykupić dług unikając sytuacji opublikowania negatywnej opinii o swojej firmie w sieci.

Jeżeli dłużnik nie skorzysta z prawa pierwokupu, informacja o długu stanie się publiczna i trafi na internetową giełdę wierzytelności. Tam będzie widoczna dla firm windykacyjnych, zajmujących się skupowaniem długów.

Windykator oprócz danych o długu widzi również minimalną kwotę, za jaką wierzyciel jest w stanie odsprzedać dług. Jeżeli oferta windykatora zostanie zaakceptowania przez wierzyciela, strony zawierają umowę kupna-sprzedaży, zgodną z ustaleniami.

Choć wierzyciel nie odzyska 100% swojego długu, to jednak atrakcyjna oferta złożona przez firmę windykacyjną umożliwi mu odzyskanie znacznej części kwoty i zachowanie płynności finansowej, co jest niezwykle istotne szczególnie dla małych firm, utrzymujących się często z jednego czy dwóch zleceń w miesiącu. Większe przedsiębiorstwa zaoszczędzą czas i pieniądze, które mogły by stracić dochodząc swoich racji w sądzie. Platforma Krajowego Centrum Wierzytelności jest więc narzędziem dla wszystkich – małych czy dużych – firm, walczących z nadużyciami finansowymi i nierzetelnymi kontrahentami.

Ekspert KCW

Written by

Dla małych firm zapłata za usługę czy towar często jest ich „być albo nie być” na rynku. Krajowe Centrum Wierzytelności chroni przedsiębiorstwa przed nierzetelnymi firmami, które nie uregulowały swoich zobowiązań, narażając usługodawców na straty i brak płynności finansowej. Ekspert Krajowego Centrum Wierzytelności chętnie odpowie na pytania dotyczące możliwości odzyskania długu przez drobnych przedsiębiorców czy osób prowadzących działalność gospodarczą. Krajowe Centrum Wierzytelności to nowość na polskim rynku. Jest to platforma internetowa, na której firma czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą będzie mogła zamieścić informacje o długach innej firmy i sprzedać je za określoną kwotę. Proces ściągania czy sprzedaży długu jest prosty, bezpieczny i zgodny z obowiązującym prawem.

Filed under: Windykacja długów

Comments are closed.